Godziny zwiedzania / Bilety

Twierdza Srebrna Góra czynna jest przez cały rok od godziny 10:00 do godziny 18:00 .

Od 1 lipca do 31 sierpnia w każdą sobotę i niedzielę Twierdza otwarta jest o godzinę dłużej, czyli od godziny 10:00 do godziny 19:00. 

Codziennie odbywa się zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem ubranym w mundur żołnierza historycznego regimentu z epoki napoleońskiej. Czas trasy z przewodnikiem ok. 1h. 15 min.
Ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem odbywa ok godz. 16:30, natomiast w weekendy wakacyjne pomiędzy ok godz. 17:30 

Ceny biletów: Zwiedzanie z przewodnikiem
Normalny: 22,00 zł
Ulgowy: 17,00 zł (dzieci, młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści)
Rodzinny (2+2): 64, 00 zł
Dzieci do 4 lat: bezpłatnie
Po okazaniu Karty Dużej Rodziny : bilet normalny - 18 zł, bilet ulgowy- 14 zł.

Grupy zorganizowane : zwiedzanie z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji.

Twierdza jest nieczynna w Niedzielę Wielkanocną, 1 listopada oraz 24-25 grudnia.

Ważne informacje: Temperatura w części podziemnej Twierdzy wynosi przez cały rok około 10⁰C , dlatego sugerujemy zaopatrzyć się w ciepły ubiór. Teren Twierdzy nie jest gładką ścieżką. Jest nierówny i miejscami trudny. Zalecamy obuwie trekkingowe lub sportowe.

W okresie letnim (weekendy) z przełęczy Srebrnogórskiej na teren Twierdzy kursuje kolejka Fort Fan Express. Cena biletu Fort Fan Express w obie strony: 5,00 zł.

Do Twierdzy prowadzi malowniczo położona, wznosząca się kręta droga, wyłączona z ruchu pojazdów, której pokonanie zajmuje ok 15 min zaczynając od parkingu na przełęczy srebrnogórskiej.Srebrna Góra i okolice

HISTORIA SREBRNEJ GÓRY

góry

Historia Srebrnej Góry od początku istnienia aż do XVII w związana jest z wydobyciem srebra i ołowiu.

WIĘCEJ

TRASY ROWEROWE

 

Naturalne ukształtowanie terenu oraz walory krajobrazowe, sprawiają, że Srebrna Góra to...

WIĘCEJ

Zadaniem Kadetów jest zdobycie wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą stać się prawdziwym żołnierzem Armii Pruskiej. Zwiedzani

Zadaniem Kadetów jest zdobycie wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą stać się prawdziwym żołnierzem Armii Pruskiej. Zwiedzanie połączone z grami zręcznościowymi, pokazem strzelania z broni czarnoprochowej (strzałkowej, karabinu) oraz dawką historii.

WIĘCEJ

SREBRNA GÓRA

miasteczko

Srebrna Góra, zwana Perłą Gór Sowich, jest małą, przepiękną miejscowością na granicy Gór Sowich i Bardzkich. Jej legendarny już "magiczny" klimat zachwyca...

WIĘCEJ