Warsztaty historyczne

 

 

(dla grup młodzieży po wcześniejszej rezerwacji)

Oferta jest kierowana dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym. Celem „warsztatów historycznych” jest przedstawienie dzieciom i młodzieży najważniejszych aspektów epoki napoleońskiej, zachęcenie do dalszego zgłębiania historii na zajęciach pozalekcyjnych. Zajęcia odbywają się z przewodnikiem w mundurze żołnierza 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego.

W ramach lekcji młodzież będzie uczestniczyć w 25 min. pokazie multimedialnym będącym wprowadzeniem do epoki napoleońskiej. Następnie będzie uczestniczyć w zajęciach praktycznych i jednocześnie zwiedzać izbę pamiątek Regimentu Srebrnogórskiego. W ramach zajęć odbędzie się np. nauka krzesania ognia. Warsztaty zakończy pokaz obsługi broni skałkowej oraz repliki XVIII wiecznej armaty, łącznie z salwą na wiwat! Ogólny czas usługi to 2 godz. + czas samodzielnego zwiedzanie punktu widokowego na koronie Donżonu.

Cena: 28 zł od uczestnika.

Uwaga. Istnieje możliwość prowadzenia warsztatów poza terenem Twierdzy, po wcześniejszym umówieniu warunków.

GRUPY ZORGANIZOWANE MINIMUM 20 OSÓB

WYMAGANA WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA, ORAZ BEZZWROTNA PRZEDPŁATA - (od 200 zł - 600 zł, w zależności od zamawianego pakietu), przelewem na konto: Forteczny Park Kulturowy Sp. z o.o., ul. Letnia 10, 57-215 Srebrna Góra, Bank Spółdzielczy Odział Budzów, nr konta: 17 9533 1014 2003 0000 0837 0001 (w tytule przelewu, proszę wpisać nazwę zamówionego pakietu.)

W dniu realizacji programu dowód wpłaty przekazujemy do kasy biletowej twierdzy.

 

Twierdza Srebrna Góra – galerie