Żywa lekcja historii

 

(dla grup młodzieży po wcześniejszej rezerwacji: 15-18 lat )

 

Oferta jest kierowana dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym. Celem „warsztatów historycznych” jest przedstawienie młodzieży najważniejszych aspektów epoki napoleońskiej, zachęcenie do dalszego zgłębiania historii na zajęciach pozalekcyjnych. Zajęcia odbywają się z przewodnikiem w epokowym mundurze .


W ramach lekcji młodzież pozna historię, sposób funkcjonowania obiektu i życie żołnierskiego na Twierdzy w XVIII w. Uczestnictwo w zajęciach praktycznych pozwoli poznać tajniki robienia prochu i obsługę oraz strzelanie z broni czarnoprochowej i armaty fortecznej. W programie jest również zwiedzanie izby pamiątek Regimentu Srebrnogórskiego oraz musztra i kary cielesne. Przewidywana czas usługi do 2 godz. Po przeprowadzeniu żywej lekcji historii udostępniamy basteję nowowiejską z galerią zdjęć, zbrojownię z ekspozycją tematyczną Twierdzy oraz całą koronę Donjonu z pięknymi punktami widokowymi.

 

Cena: 28 zł od uczestnika.


Uwaga. Istnieje możliwość prowadzenia warsztatów poza terenem Twierdzy, po wcześniejszym umówieniu warunków.


GRUPY ZORGANIZOWANE MINIMUM 20 OSÓB

WYMAGANA WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA, ORAZ BEZZWROTNA PRZEDPŁATA (280 zł), przelewem na konto: Twierdza Srebrna Góra Sp. z o.o., ul. Kręta 4, 57-215 Srebrna Góra, Bank Spółdzielczy Odział Budzów, nr konta: 17 9533 1014 2003 0000 0837 0001 (w tytule przelewu, proszę wpisać nazwę zamówionego pakietu tj. żywa lekcja historii.)

W dniu realizacji programu dowód wpłaty prosimy przekazać do kasy biletowej twierdzy.

Twierdza Srebrna Góra – galerie