Żywa lekcja historii

 

(dla grup młodzieży po wcześniejszej rezerwacji: 15-18 lat )

 

Oferta jest kierowana dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym. Celem „warsztatów historycznych” jest przedstawienie młodzieży najważniejszych aspektów epoki napoleońskiej, zachęcenie do dalszego zgłębiania historii na zajęciach pozalekcyjnych. Zajęcia odbywają się z przewodnikiem w epokowym mundurze .


W ramach lekcji młodzież pozna historię, sposób funkcjonowania obiektu i życie żołnierskiego na Twierdzy w XVIII w. Uczestnictwo w zajęciach praktycznych pozwoli poznać tajniki robienia prochu i obsługę oraz strzelanie z broni czarnoprochowej i armaty fortecznej. W programie jest również zwiedzanie izby pamiątek Regimentu Srebrnogórskiego oraz musztra i kary cielesne. Przewidywana czas usługi do 2 godz. Po przeprowadzeniu żywej lekcji historii udostępniamy basteję nowowiejską z galerią zdjęć, zbrojownię z ekspozycją tematyczną Twierdzy oraz całą koronę Donjonu z pięknymi punktami widokowymi.

 

Cena: 28 zł od uczestnika.

1 opiekun na 10 uczniów bezpłatnie.


Uwaga. Istnieje możliwość prowadzenia warsztatów poza terenem Twierdzy, po wcześniejszym umówieniu warunków.


GRUPY ZORGANIZOWANE MINIMUM 20 OSÓB

WYMAGANA WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA, ORAZ BEZZWROTNA PRZEDPŁATA (280 zł), przelewem na konto: Twierdza Srebrna Góra Sp. z o.o., ul. Kręta 4, 57-215 Srebrna Góra, Bank Spółdzielczy Odział Budzów, nr konta: 17 9533 1014 2003 0000 0837 0001 (w tytule przelewu, proszę wpisać nazwę zamówionego pakietu tj. żywa lekcja historii.)

W dniu realizacji programu dowód wpłaty prosimy przekazać do kasy biletowej twierdzy.

Twierdza Srebrna Góra – galerie