Godziny zwiedzania / Bilety

Godziny zwiedzania:

IV- X- od 10.00 do 18.00

XI- III - od 10.00 do 17.00 

Od 1 lipca do 31 sierpnia w każdą sobotę i niedzielę Twierdza otwarta jest o godzinę dłużej, czyli od godziny 10:00 do godziny 19:00. 

Codziennie odbywa się zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem ubranym w mundur żołnierza historycznego regimentu z epoki napoleońskiej. Czas trasy z przewodnikiem ok. 1h. 15 min.
Ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się:

-ok godz. 16:30 ( od 1 kwietnia do 31 października) 

- w weekendy wakacyjne ok godz. 17:30 

- ok godz. 15.30 (od 1 listopada do 31 marca) 

Ceny biletów: Zwiedzanie z przewodnikiem
Normalny: 25,00 zł
Ulgowy: 17,00 zł (dzieci, młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści)

Rodzinny (2+2): 72, 00 zł
Dzieci do 4 lat: bezpłatnie
Po okazaniu Karty Dużej Rodziny : bilet normalny - 21 zł, bilet ulgowy- 14 zł.

Bilet wspólny z Fortem Ostróg/ Spitzberg

Normalny: 34,00 zł

Ulgowy: 21,00 zł ( dzieci, młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści) 

Dzieci do 4 lat: bezpłatnie

Grupy zorganizowane : zwiedzanie z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji oraz wpłacie zadatku/ kaucji na konto Twierdzy Srebrna Góra, ze wskazaniem w tytule że jest to kaucja, data, nazwisko lub nazwa zgodnie z rezerwacją( wpłata w terminie do 30 dni przed planowanym terminem przyjazdu). Wszystkie wpłaty są traktowane jako kaucja, nawet jeśli w tytule wpisane jest zaliczka, zadatek itp. podlegają one zwrotowi po przyjeździe. Kaucja przepada w momencie rezygnacji bądź nie pojawienia się grupy w obiekcie. WAŻNA INFORMACJA: należy pamiętać, że na ten sam podmiot, który wpłaca zadatek ( kaucję) zostanie wystawiona faktura zaliczkowa i końcowa. Nie może być taka sytuacja, że np. zadatek wpłaca osoba fizyczna a faktura końcowa jest wystawiana na szkołę. 

PROSZĘ PRZY PRZYBYCIU GRUPY do TWIERDZY SREBRNA GÓRA OKAZYWAĆ DOWÓD WPŁATY ZADATKU/KAUCJI W KASIE. 

Twierdza jest nieczynna w Niedzielę Wielkanocną, 1 listopada oraz 24-25 grudnia.

Ważne informacje: Temperatura w części podziemnej Twierdzy wynosi przez cały rok około 10⁰C , dlatego sugerujemy zaopatrzyć się w ciepły ubiór. Teren Twierdzy nie jest gładką ścieżką. Jest nierówny i miejscami trudny. Zalecamy obuwie trekkingowe lub sportowe.

W okresie letnim (weekendy) z przełęczy Srebrnogórskiej na teren Twierdzy kursuje kolejka Fort Fan Express. Cena biletu Fort Fan Express w obie strony: 5,00 zł.

Do Twierdzy prowadzi malowniczo położona, wznosząca się kręta droga, wyłączona z ruchu pojazdów, której pokonanie zajmuje ok 15 min zaczynając od parkingu na przełęczy srebrnogórskiej.Srebrna Góra i okolice

HISTORIA SREBRNEJ GÓRY

góry

Historia Srebrnej Góry od początku istnienia aż do XVII w związana jest z wydobyciem srebra i ołowiu.

WIĘCEJ

TRASY ROWEROWE

 

Naturalne ukształtowanie terenu oraz walory krajobrazowe, sprawiają, że Srebrna Góra to...

WIĘCEJ

SREBRNA GÓRA

miasteczko

Srebrna Góra, zwana Perłą Gór Sowich, jest małą, przepiękną miejscowością na granicy Gór Sowich i Bardzkich. Jej legendarny już "magiczny" klimat zachwyca...

WIĘCEJ