Twierdza Srebrna Góra Godziny zwiedzania / Bilety

Godziny zwiedzania / Bilety

Godziny zwiedzania / Bilety

Bilety wstępu do zwiedzania z przewodnikiem *:

 

normalny 28,00 zł

ulgowy 19,00 zł (przysługuje: dzieciom, młodzieży uczącej się, studentom, emerytom, rencistom)

bilet rodzinny (2+2) 80,00 zł (dzieci do 4 lat: bezpłatnie)

 

po okazaniu Karty Dużej Rodziny bilet normalny: 20 zł bilet ulgowy: 13 zł

bilet wspólny z Fortem Ostróg-Spitzberg  normalny: 40,00 zł ulgowy: 26,00 zł 

 


 

Godziny otwarcia:

 

kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik od godz. 10.00 do godz. 18.00 (ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem - ok. godz. 16.30)

lipiec, sierpień od godz. 10.00 do godz. 19.00 ( ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem - ok. godz. 17.30) 

listopad - marzec od godz. 10.00 do godz. 17.00 (godziny zwiedzania z przewodnikiem: 10:20, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 15:50) 

 


 

Twierdza jest nieczynna w Niedzielę Wielkanocną, 1 listopada oraz 24-25 grudnia.

 

*  Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem - tak, tak możesz się tego obawiać ale wierz że sława naszej Twierdzy to właśnie najlepsi przewodnicy oprowadzający w historycznych mundurach i prezentujacy dawną broń (jako deser zwiedzania). Przed lub po przejściu ekspozycji z przewodnikiem można zwiedzić trasę spacerową, punkt widokowy oraz wystawę kopalni srebra oraz prac remontowych w Twierdzy. Całość wizyty potrwa ok. 1,5 - 2h a w połączeniu ze zwiedzaniem Fortu Spitzberg Ostróg - nawet 3 godziny ;) 

Turyści indywidualni nie potrzebują rezerwacji - wejścia z przewodnikiem odbywają się co 20-25 minut (z wyjątkiem okresu listopad - marzec, kiedy zwiedzanie odbywa się co około godzinę). Grupy powyżej 20 osób wymagają rezerwacji. 

• Temperatura w części podziemnej Twierdzy wynosi przez cały rok około 10⁰C , dlatego sugerujemy zaopatrzyć się w ciepły ubiór. Teren Twierdzy nie jest gładką ścieżką. Jest nierówny i miejscami trudny. Zalecamy obuwie trekkingowe lub sportowe.

• Do Twierdzy prowadzi malowniczo położona, wznosząca się kręta droga, wyłączona z ruchu pojazdów, której pokonanie zajmuje ok. 15 minut zaczynając od parkingu na przełęczy srebrnogórskiej. Zakaz ruchu obejmujący ulicę Kretą nie dotyczy osób niepełnosprawnych i kobiet w ciąży.

Jesteśmy otwarci na czworonogów pod warunkiem trzymania ich na smyczy ! W Twierdzy żyją kozy i owce wiec nie chcemy że coś złego im się stało ;) 

• Od maja do końca października w Twierdzy funkcjonuje mini gastronomia oraz Kantyna z najlepszymi pruskimi tostami.

 Srebrna Góra i okolice

SREBRNA GÓRA

historia

Historia Srebrnej Góry od początku istnienia aż do XVII w związana jest z wydobyciem srebra i ołowiu.

WIĘCEJ

TRASY ROWEROWE

 

Naturalne ukształtowanie terenu oraz walory krajobrazowe, sprawiają, że Srebrna Góra to...

WIĘCEJ

SREBRNA GÓRA

miasteczko

Srebrna Góra, zwana Perłą Gór Sowich, jest małą, przepiękną miejscowością na granicy Gór Sowich i Bardzkich. Jej legendarny już "magiczny" klimat zachwyca...

WIĘCEJ