Twierdza Srebrna Góra Godziny zwiedzania / Bilety

Godziny zwiedzania / Bilety

Godziny zwiedzania / Bilety

Bilety wstępu do zwiedzania z przewodnikiem *:

 

normalny 25,00 zł

ulgowy 17,00 zł (przysługuje: dzieciom, młodzieży uczącej się, studentom, emerytom, rencistom)

bilet rodzinny (2+2) 72,00 zł (dzieci do 4 lat: bezpłatnie)

 

po okazaniu Karty Dużej Rodziny bilet normalny: 21 zł bilet ulgowy: 14 zł

bilet wspólny z Fortem Ostróg-Spitzberg można zakupić w każdy weekend, normalny: 34,00 zł ulgowy: 21,00 zł 

 


 

Godziny otwarcia:

 

kwiecień - październik od godz. 10.00 do godz. 18.00 (ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem - ok. godz. 16.30)

listopad - marzec od godz. 10.00 do godz. 17.00 (godziny zwiedzania z przewodnikiem: 10:20, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 15:50) 

w każdą sobotęniedzielę wakacji od godz. 10.00 do godz. 19.00

 


 

Twierdza jest nieczynna w Niedzielę Wielkanocną, 1 listopada oraz 24-25 grudnia.

 

*  Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem - tak, tak możesz się tego obawiać ale wierz że sława naszej Twierdzy to właśnie najlepsi przewodnicy oprowadzający w historycznych mundurach i prezentujacy dawną broń (jako deser zwiedzania). Przed lub po przejściu ekspozycji z przewodnikiem można zwiedzić trasę spacerową, punkt widokowy oraz wystawę kopalni srebra oraz prac remontowych w Twierdzy. Całoś wizyty potrwa ok. 1,5 - 2h a w połączeniu ze zwiedzaniem Fortu Spitzberg Ostróg - nawet 3 godziny ;) 

Turyści indywidualni nie potrzebują rezerwacji - wejścia z przewodnikiem odbywają się co 20-25 minut (z wyjątkiem okresu listopad - marzec, kiedy zwiedzanie odbywa się co około godzinę). Grupy powyżej 20 osób wymagają  rezerwacji. 

• Temperatura w części podziemnej Twierdzy wynosi przez cały rok około 10⁰C , dlatego sugerujemy zaopatrzyć się w ciepły ubiór. Teren Twierdzy nie jest gładką ścieżką. Jest nierówny i miejscami trudny. Zalecamy obuwie trekkingowe lub sportowe.

• Do Twierdzy prowadzi malowniczo położona, wznosząca się kręta droga, wyłączona z ruchu pojazdów, której pokonanie zajmuje ok. 15 minut zaczynając od parkingu na przełęczy srebrnogórskiej. Zakaz ruchu obejmujący ulicę Kretą nie dotyczy osób niepełnosprawnych i kobiet w ciąży.

• W okresie letnim (weekendy) z przełęczy Srebrnogórskiej na teren Twierdzy kursuje kolejka Fort Fan Express. Cena biletu Fort Fan Express w obie strony: 5,00 zł.

Jesteśmy otwarci na czworonogów pod warunkiem trzymania ich na smyczy ! W Twierdzy żyją kozy i owce wiec nie chcemy że coś złego im się stało ;) 

• Od maja do końca października w Twierdzy funkcjonuje mini gastronomia oraz Kantyna z najlepsymi pruskimi tostami, także jest co zjeść i napić się oraz można oczywiście kupić pamiątki. 

 Srebrna Góra i okolice

SREBRNA GÓRA

historia

Historia Srebrnej Góry od początku istnienia aż do XVII w związana jest z wydobyciem srebra i ołowiu.

WIĘCEJ

TRASY ROWEROWE

 

Naturalne ukształtowanie terenu oraz walory krajobrazowe, sprawiają, że Srebrna Góra to...

WIĘCEJ

SREBRNA GÓRA

miasteczko

Srebrna Góra, zwana Perłą Gór Sowich, jest małą, przepiękną miejscowością na granicy Gór Sowich i Bardzkich. Jej legendarny już "magiczny" klimat zachwyca...

WIĘCEJ