Święto Twierdzy

21 kwiecień 2019

Zapraszamy na XIV ŚWIĘTO TWIERDZY w Srebrnej Górze!
Sobota (09 czerwca) to dzień wyjątkowych atrakcji w srebrnogórskiej twierdzy. Główny punkt programu to rekonstrukcja wielkiej historycznej BITWY z 1807 roku z udziałem ponad 170 żołnierzy i markietanek!

W forcie głównym DONJON przed bitwą odbędzie się FESTYN FORTECZNY! W programie warsztaty i pokazy kulinarne na wielkiej patelni z finałowym poczęstunkiem dla wszystkich widzów, konkursy i zabawy dla publiczności, Turniej Żołnierski oraz Jarmark produktów regionalnych. A wszystko to w towarzystwie żołnierzy z różnych stron świata, którzy obozować będą na srebrnogórskiej Twierdzy aż do białego rana!

Już od rana (10:00) zapraszamy wszystkich Gości do zwiedzania fortyfikacji, a od godziny 12:00 do udziału w Festiwalu Fortecznym i odwiedzania żołnierskiego obozowiska. REKONSTRUKCJA BITWY z roku 1807 odbędzie się ok. godz. 16:30.

 

 

Srebrna Góra i okolice

HISTORIA SREBRNEJ GÓRY

góry

Historia Srebrnej Góry od początku istnienia aż do XVII w związana jest z wydobyciem srebra i ołowiu.

WIĘCEJ

TRASY ROWEROWE

 

Naturalne ukształtowanie terenu oraz walory krajobrazowe, sprawiają, że Srebrna Góra to...

WIĘCEJ

Zadaniem Kadetów jest zdobycie wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą stać się prawdziwym żołnierzem Armii Pruskiej. Zwiedzani

Zadaniem Kadetów jest zdobycie wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą stać się prawdziwym żołnierzem Armii Pruskiej. Zwiedzanie połączone z grami zręcznościowymi, pokazem strzelania z broni czarnoprochowej (strzałkowej, karabinu) oraz dawką historii.

WIĘCEJ

SREBRNA GÓRA

miasteczko

Srebrna Góra, zwana Perłą Gór Sowich, jest małą, przepiękną miejscowością na granicy Gór Sowich i Bardzkich. Jej legendarny już "magiczny" klimat zachwyca...

WIĘCEJ