Szukaj
Close this search box.

❄Bastion zimy – Przygoda na ferie ❄

Ferie Twierdza Srebrna góra - przewodnicy w strojach

Ferie w zimowym bastionie

Twierdza Srebrna Góra pod zimową pierzynką, jest gotowa na szturm małych odkrywców. Nasi przewodnicy czekają, aby odeprzeć Wasz atak śnieżkami, a śnieżne górki i biały puch kuszą małych saneczkarzy.

Żołnierze w strojach z okresu fryderycjańskiego na śniegu w Twierdzy Srebrna Góra

Zabawa w Srebrnej Górze dla małych i dużych

Spędzacie ferie na Dolnym Śląsku? Zawitajcie do naszej Srebrnej Góry. Gwarantowana wyśmienita zabawa dla małych i dużych: zapraszamy rodziny z dziećmi na wyjątkowe zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra z przewodnikiem. Czekamy na Was codziennie od 10:00 do 17:00! Dla nieco starszych i odważniejszych rekrutów, proponujemy nocne zwiedzanie – serdecznie zachęcamy do rezerwacji.

Co Was czeka w podczas zwiedzania naszej górskiej fortyfikacji?

Wkraczając za bramy Donjonu przenosicie się w czasie o 200 lat! Przekonacie się, jak to jest być żołnierzem pruskiej armii w XVIII wieku! Przewodnicy w strojach z epoki, zabiorą Was na wyjątkową wyprawę przez żołnierskie kazamaty. Zapoznają Was z artylerią forteczną, a na koniec zafascynujecie się pokazem broni czarnoprochowej oraz malowniczymi, zimowymi widokami! Uwaga! Emocje sięgają zenitu! Z naszego punktu widokowego (685 m n.p.m) możecie podziwiać panoramę Gór Sowich i Gór Bardzkich, i całej Kotliny Kłodzkiej. A na tym nie koniec atrakcji!

Dodatkowe atrakcje

A po zwiedzaniu zapraszamy do kasy na gorącą czekoladę lub  herbatkę przy kominku! W ferie w nowo otwartych przestrzeniach Hostelu Twierdzy Srebrna Góra skosztujecie też pysznego domowego ciasta i napijecie się aromatycznej  i mocnej kawy oraz zimowej herbaty. Czeka tam na Was całkiem nowa ekspozycja. Zobaczycie pamiątki z Twierdzy z okresu jej turystycznego rozkwitu w latach 20 -tych XX w. Podczas gdy rodzice będą się delektować i relaksować w klimatycznych wnętrzach, dzieci będą mogły poznać piosenki harcerskie i wyszaleć się w sali zabaw.

Ferie w Twierdzy Srebrna Góra to niesamowita przygoda dla każdego

A jeśli szczęście Wam dopisze, spotkacie się z naszymi srebrnogórskimi kózkami, które hasają na wolnym wybiegu. 🙂 Zapraszamy wszystkich tych, którzy nie zdążyli nacieszyć się zimową aurą. Szykujemy się już na zimowy  szturm,

Twierdza Srebrna Góra to doskonała atrakcja dla rodzin z dziećmi – w sam raz na ferie na Dolnym Śląsku.

Czekamy na Was ❣️

Codziennie od 10:00 do 17:00, bilety do zakupienia w kasie przed wejściem lub na stronie Bilety | Twierdza Srebrna Góra (forty.pl).

Zaplanuj ferie zimowe jakich jeszcze nie było!

Skip to content