Bilety i godziny otwarcia

Bilety - cennik

Bilety wstępu do zwiedzania z przewodnikiem

normalny: 35,00 zł
ulgowy: 28,00 zł

Dzieci do 4 lat: bezpłatnie

Bilet wstępu roczny: 100,00 zł

*Ważny za okazaniem dokumentu tożsamości. Bilet nie obejmuje pakietów ponadpodstawowych i imprez biletowanych

Bilet wspólny z Fortem Ostróg-Spitzberg
normalny: 52,00 zł
ulgowy: 40,00 zł

Godziny zwiedzania

kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik
od godz. 10.00 do godz. 18.00
(ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem – ok. godz. 16.30)

lipiec, sierpień
od godz. 10.00 do godz. 19.00
(ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem – ok. godz. 17.30)

listopad – marzec
od godz. 10.00 do godz. 17.00
(godziny zwiedzania z przewodnikiem:
10:20, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 15:50)

Twierdza jest nieczynna w Niedzielę Wielkanocną, 1 listopada, 24-25 grudnia.

Jeśli to Twoja pierwsza wizyta w jednej z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska, to warto żebyś wiedział:

Zwiedzanie Twierdzy  Srebrna Góra odbywa się z przewodnikiem – tak, tak możesz się tego obawiać, ale uwierz że sława naszej fortyfikacji to właśnie najlepsi przewodnicy oprowadzający w historycznych mundurach i prezentujący dawną broń (jako deser zwiedzania). Przed lub po przejściu ekspozycji z przewodnikiem można zwiedzić trasę spacerową, punkt widokowy oraz wystawę kopalni srebra oraz prac remontowych w Twierdzy. Całość wizyty potrwa ok. 1,5–2h a w połączeniu ze zwiedzaniem Fortu Spitzberg Ostróg – nawet 3 godziny

  • Turyści indywidualni nie potrzebują rezerwacji – wejścia z przewodnikiem odbywają się co 20-25 minut (z wyjątkiem okresu listopad – marzec, kiedy zwiedzanie odbywa się co około godzinę). Grupy powyżej 20 osób wymagają rezerwacji.
  • Temperatura w części podziemnej Twierdzy wynosi przez cały rok około 10⁰C, dlatego sugerujemy zaopatrzyć się w ciepły ubiór. Teren Twierdzy nie jest gładką ścieżką. Jest nierówny i miejscami trudny. Zalecamy obuwie trekkingowe lub sportowe.
  • Do Twierdzy prowadzi malowniczo położona, wznosząca się kręta droga, wyłączona z ruchu pojazdów, której pokonanie zajmuje ok. 15 minut zaczynając od parkingu na przełęczy srebrnogórskiej. Zakaz ruchu obejmujący ulicę Kretą nie dotyczy osób niepełnosprawnych.
  • Jesteśmy otwarci na czworonogów pod warunkiem trzymania ich na smyczy! W Twierdzy żyją kozy i owce wiec nie chcemy że coś złego im się stało .
  • Od maja do końca października w Twierdzy funkcjonuje mini gastronomia oraz Kantyna z najlepszymi pruskimi tostami.
  • Całą zimę w kasie napijesz się gorącej czekolady, kawy czy herbaty oraz ogrzejesz się, połowa trasy zwiedzania jest również ogrzewana.
  • Jeśli coś złego, niemiłego spotkało cie w trakcie wizyty w Twierdzy – zgłoś to w kasie lub w biurze, nie jesteśmy idealni, warto przekazać krytyczne uwagi face to face 
  • Obiekt w związku z górskim położeniem i dawną funkcją militarną posiada utrudnienia terenowe (np. skaliste nawierzchnie, progi kamienne, nawierzchnia ziemna i kamienna), które determinują zwiedzanie dla osób ze specjalnymi potrzebami tylko z pomocą kompana.
Skip to content