Szukaj
Close this search box.

FAQ

Twierdza Srebrna Góra czynna jest w godzinach

  • od godz. 10.00 do godz. 18.00 (kwiecień – październik)  ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem – ok. godz. 16.30
  • od godz. 10.00 do godz. 17.00 (listopad – marzec)  ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem – ok. godz. 15.50
  • od godz. 10.00 do godz. 19.00 w każdą sobotę i niedzielę wakacji

Twierdza Srebrna Góra czynna jest przez cały rok 7 dni w tygodniu z wyłączeniem Niedzieli Wielkanocnej, 1-go listopada oraz 24-25 grudnia.

Bilety na podstawowe zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra z przewodnikiem kupisz na miejscu w kasie biletowej. 

Na terenie Twierdzy Srebrna Góra, zarówno w kasie jak i tościarni KANTYNA można płacić kartą.

Czas, który należy poświęcić na zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra, zależy od wybranej opcji zwiedzania.

Zwiedzanie indywidualne z przewodnikiem trwa ok. 70 minut. Do czasu wycieczki należy doliczyć ok. 20-30 minut na samodzielne zwiedzanie obiektu (punkt widokowy, wystawy czasowe).

Nocne zwiedzanie Twierdzy Srebra Góra trwa 120 minut.

Czas zwiedzania w przypadku pakietów dedykowanych dla grup różni się w zależności od wybranej opcji. Dowiedz się więcej o zwiedzaniu grupowym.

Naszych Gości zapraszamy na parking położony przy Przełęczy Srebrnej. Nie można podjechać samochodem bezpośrednio pod Twierdzę Srebrna Góra. Do Twierdzy Srebrna Góra od Przełęczy, gdzie znajduje się parking, prowadzi ok. 1-kilometrowa droga (zalesiona serpentyna asfaltowa), która jest dostępna dla ruchu turystycznego (pieszo 15-25 min. spaceru). Do wyjątków należą osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, które po uprzednim zgłoszeniu mogą uzyskać zgodę na wjazd pod Twierdzę Srebrna Góra samochodem.

W głównej części Twierdzy – Donjonie działa restauracja z pysznym  jedzeniem, aromatyczna kawą, wyśmienitymi wypiekami. Napijecie się też zimnego lokalnego piwa Sowiego, Restauracja działa w godzinach funkcjonowania Twierdzy. 

Od kwietnia do października zapraszamy do naszej KANTYNY, gdzie można pożywić się przepysznymi tostami o wyjątkowych kompozycjach smakowych.

Wystarczy zadzwonić pod numer tel. 74 818 00 99 lub napisać e-maila na adres info@forty.pl i dokonać rezerwacji terminu podając swój numer telefonu.

Rezerwacja jest obowiązkowa 🙂 

Nocne Zwiedzanie odbywa się w każdą sobotę przez cały rok po zebraniu minimum 20-osobowej grupy.

Bilety po rezerwacji będą dostępne w kasie, która jest czynna na 30 min. przed ropoczęciem nocnego zwiedzania. Polecamy przyjechac chwile wcześniej by po zakupieniu biletu zobaczyć zachód słońca z punktu widokowego 685 m n.p.m

W dniu Nocnego Zwiedzania istnieje możliwość zaparkowania samochodu na górze przy Twierdzy (zimą tylko dla wytrwanych kierowców).

Twierdza Srebrna Góra jest otwarta dla czteronogów.

Bardzo prosimy jedynie trzymać psa na smyczy, aby nie przestraszył naszych kóz i owcy, które spacerują po naszej Twierdzy.

Jeśli z uwagi na rasę lub charakter psa zachodzi taka potrzeba, prosimy o założenie kagańca.

Na zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra można zakupić bilet ulgowy 30,00 zł, który przysługuje: dzieciom, młodzieży uczącej się, studentom, emerytom, rencistom.

Dzieci do 4 lat korzystają ze zwiedzania bezpłatnie.

* wszelkie ulgi przyznawane są na podstawie przedstawionych dokumentów upoważniających do zniżki

Do nieodpłatnego wstępu uprawnieni są członkowie ICOMOS, po okazaniu ważnej legitymacji członkowskiej. 

Nowy dzierżawca Fortu Spitzberg-Ostróg podjął prace w styczniu 2018 roku. Po kilku miesiącach intensywnych prac porządkowych z terenu fortu wywieziono ponad 30 ton śmieci i gruzu. Uporządkowany fort, z odświeżonymi wnętrzami w których znajdują się dioramy i wystawy został otwarty 1 lipca 2018 roku. 

Ceny biletów:

Fort otwarty jest w codziennie. 

Zwiedzanie z przewodnikiem w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczyna się co godzinę w godzinach od  10:00 do 18:00

Ceny biletów:
  • normalny 25 zł
  • ulgowy 20 zł

Więcej informacji o Forcie Ostróg znajdują się na stronie www.facebook.com/fortspitzberg

Skip to content