Szukaj
Close this search box.
Twierdza Srebrna Góra

Dzieje się…

Z dumą podziwiamy kolejne odgruzowywane pomieszczenia czy odkopywaną fosę Donżonu Twierdzy Srebrnej Góry, mieszczącej się w Górach Sowich jako jednej z ciekawszych atrakcji Dolnego Śląska, przyciągającej turystów z całej Polski.

Nocne zwiedzanie z przewodnikiem lub wycieczki grupowe lub indywidualne, wszystko to daje nam wyjątkową okazję do poznania historii tego miejsca.

Z jeszcze większa dumą obserwujemy reakcje wykonawców, każdy kontakt to widoczna na twarzach satysfakcja i uśmiech. Trzy fronty robót budowlano-konserwatorskich, ponad 50 pracowników, koparki, taśmociągi, ekstremalne warunki pogodowe, trudno dostęp i ciągłe niebezpieczeństwo sypiących się murów – tworzy to zespół cudownych ludzi, którzy wciąż pokonują wszystkie przeszkody.

Nie ma tu ludzi pracujących za karę, ale ludzi, którzy są dumni ze swojej pracy i chętnie dzielą się swoją pasją i zaangażowaniem. Ludzie to najważniejszy element Twierdzy, można powiedzieć Ci ludzie to Twierdza Srebrna Góra.

Jakoś tak melancholijnie wyszło, ale naprawdę to co się teraz dzieje jest niesamowite, zresztą zerknijcie na zdjęcia!

Do zobaczenia w Srebrnej Górze, pogoda na majówkę będzie równie niesamowita, abyście mogli w pełni wykorzystać wszystkie atrakcje jakie oferuje Twierdza Srebrnogórska. ☀️☀️☀️

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Projekt „Rewaloryzacja dla potrzeb kulturalno-edukacyjnych zdegradowanych i niedostępnych części Pomnika Historii Twierdzy Srebrna Góra” realizowany jest w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021

Skip to content