Szukaj
Close this search box.

Kolejny krok milowy wykonany

Podpisaliśmy umowę z A+V sp. z o.o. z Wrocławia na Zakup, dostawę i montaż replik sprzętu i wyposażenia do prowadzenia działań edukacyjno-kulturalnych, o wartości 836.400,00 zł brutto.

Mury nawet po remoncie nie będą Wam służyły bez ciekawego wypełnienia.

Czy młody, czy starszy – każdy znajdzie coś dla siebie.

W swojej ofercie planujemy m.in.

Warsztaty stolarskie obróbki drewna dla początkujących, w tym zabawkarskie (Zostań Geppetto) pozwalające na postawienie pierwszych kroków w obróbce drewna, które poprowadzą czynni i aktywni zawodowo specjaliści renowacji i wykonania mebli oraz tworzenia zabawek pokazy rzemiosł dawnych, a także specjalne edycje pokazów realizowane dla przewodników i edukatorów, wychowawców, którzy opiekują się grupami, tworzą ofertę turystyczną i edukacyjną dla szkół i grup turystycznych.

Najwyższą jakość zapewnią szkolenia niezbędne zarówno do skutecznego zarządzenia zmianą w organizacji wynikającą z nowej infrastruktury kulturalno-turystycznej Twierdzy Srebrna Góra, jak skutecznej realizacji programu oferty kulturalno-edukacyjnej.

Przewodnicy i animatorzy kulturalni nabędą szereg umiejętności niezbędnych do prowadzenia warsztatów z wykorzystaniem naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień, wiklina, glina oraz tworzenia nowych narracji opartych o wiedzę z tego zakresu i dopasowanych do grup docelowych.

Wszystkie planowane działania kierujemy z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu miejsc naszej pięknej fortecy. Nic się nie uda bez Was i Waszego dopingu, to czego serdecznie zachęcamy.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Projekt „Rewaloryzacja dla potrzeb kulturalno-edukacyjnych zdegradowanych i niedostępnych części Pomnika Historii Twierdzy Srebrna Góra” realizowany jest w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021.

Skip to content