Szukaj
Close this search box.

Zaprawa w Srebrnym Wieku

Warsztaty Zaprawa w Srebrnym Wieku

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami relacją z pierwszych warsztatów Zaprawa w Srebrnym Wieku, które odbyły się w dniu 14 kwietnia. Był to dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń dla seniorów z gminy Stoszowice.

Początkowo seniorzy mieli okazję poćwiczyć pod okiem trenera nordic walking.

Nordic walking to forma aktywności fizycznej, która polega na chodzeniu z kijami, co wpływa korzystnie na pracę całego ciała. Podczas warsztatów seniorzy nauczyli się właściwej techniki chodzenia, co przyczyni się do poprawy ich kondycji fizycznej i samopoczucia.

Następnie odbyły się warsztaty ziołolecznictwa, podczas których seniorzy dowiedzieli się jakie zioła można stosować w celach leczniczych i jakie korzyści z nich wynikają. Zioła od wieków są stosowane do leczenia różnych dolegliwości, a ich działanie jest niezwykle skuteczne i naturalne.

Na koniec odbyły się ekowarsztaty, podczas których seniorzy mieli okazję stworzyć piękne ozdobne wazoniki, używając materiałów z recyklingu. To była doskonała okazja, aby zainspirować seniorów do działań na rzecz ochrony środowiska i jednocześnie rozwijania ich pasji artystycznych. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować ten cel.

Dzień zakończył się wieloma pozytywnymi wrażeniami i nowymi doświadczeniami.

Mamy nadzieję, że kolejne warsztaty będą równie udane i zainspirują seniorów do działań na rzecz swojego zdrowia i środowiska.

—-

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Projekt „Rewaloryzacja dla potrzeb kulturalno-edukacyjnych zdegradowanych i niedostępnych części Pomnika Historii Twierdzy Srebrna Góra” realizowany jest w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021.

Skip to content