Szukaj
Close this search box.
Twierdza Srebrna Góra

Zupełnie nowa Twierdza

Nowa trasa Twierdza Srebrna Góra

Na początek wakacji Twierdza Srebrna Góra ma Wam do zaproponowania zupełnie nowe trasy do zwiedzania🤗 Już otwarte nieznane dotąd i nieudostępnione turystycznie części naszego pięknego obiektu. Powierzchnia, którą możecie zwiedzać zwiększyła się naprawdę znacząco i wreszcie możemy Wam naprawdę pokazać, a nie tylko opowiedzieć , jaka ta Twierdza wielka!

Po trzech latach prac budowlanych i związanych z dostawą wyposażenia z dumą prezentujemy:

  • 4 mosty forteczne, w tym jeden zwodzony z pokazem podnoszenia;
  • budynek rzemieślniczy, gdzie przy asyście przewodnika w historycznym stroju będzie można uczestniczyć w warsztatach i pracy w drewnie, glinie;
  • park działających replik maszyn budowlanych, które budowały Twierdzę;
  • czeka rurociąg forteczny i budynki „szachulcowe” do składania.
  • już nie będziecie musieli zachodzić w głowę, jak zbudowano Twierdzę Srebrna Góra, ale doświadczycie tego na własnej skórze!

Nowa trasa multimedialna w Twierdzy Srebrna Góra prowadząca przez Kawalier i Lazaret jest wyposażona w pomieszczenia wiedzy, projekcję filmową, makietę z wirtualną rzeczywistością, dioramy, klocki do składania, kanał odwadniający z możliwością przejścia przez niego i wiele innych urządzeń dla każdego.

Jak zwykle u nas : edukacja historyczna łączy się z zabawą dedykowaną wszystkim- od najmłodszych do najstarszych. Spędzicie na naszym obiekcie dużo więcej czasu poruszając się po pięknym, ciekawym terenie z zachowaniem historycznego klimatu.

Wszystkie informacje na temat dostępnych tras i cen biletów znajdziecie tutaj.

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych wrażeń.

Skip to content