Szukaj
Close this search box.

Rzemiosła dawne

My tu nie tylko remontujemy, ale i wypełniamy udostępnianą nową przestrzeń – chcemy Wam pokazywać, jak nasza Twierdza była budowana w sposób jak najbardziej przystępny. Nie trzeba będzie używać wyobraźni, wracać do rycin historycznych bo tu‼ na miejscu zobaczycie funkcjonalną replikę żurawia budowlanego (wysokość 8 m) umożliwiającego transport materiałów budowlanych (kamień) za pomocą siły napędzanej przez ludzi w kole deptakowym (średnica ok. 3m), replikę trójnoga budowlanego, podnośnika budowlanego umożliwiającego uniesienie i montaż elementów kamieniarki (opaski okien i drzwi, montaż elementów mostu, podnoszenie elementów budynków szkieletowych) za pomocą siły napędzanej przez kołowrót.

W finale, w 2024 roku chcemy prezentować rzemiosła dawne, w tym np. warsztaty i pokazy kołodziejstwa, stąd potrzebujemy zakupić drewniane koła z okuciami – w częściach do samodzielnego składania w ramach zajęć. Uczestnicy warsztatów nauczą się też fachu bednarza. W zakresie są również formy do cegieł fortecznych dachówek fortecznych, drewniane poziomice, budynek konstrukcji szkieletowej w częściach do samodzielnego montażu, rurociąg forteczny – komplet da strefy aktywności dla dzieci i młodzieży i cała masa innych przedmiotów nawiązujących do dawnych zawodów.

Do szczęścia potrzeba nam znaleźć rzetelnego wykonawcę, którzy potrafi zbudować działające repliki dawnych urządzeń i sprzętów – z fachem w ręku, pasją i miłością do historii techniki.

Jeśli jesteś tym, kto takie rzeczy potrafi, albo znasz kogoś, kto chciałby pomóc nam przywracać pamięć o starej technice i rzemiośle – zapoznaj się z warunkami postępowania na:

Zakup, dostawę i montaż sprzętu i wyposażenia do prowadzenia działań edukacyjno-kulturalnych w ramach projektu: Rewaloryzacja dla potrzeb kulturalno-edukacyjnych zdegradowanych i niedostępnych części Pomnika Historii Twierdzy Srebrna Góra, umieszczonego na naszej platformie przetargowej:

https://forty.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Projekt „Rewaloryzacja dla potrzeb kulturalno-edukacyjnych zdegradowanych i niedostępnych części Pomnika Historii Twierdzy Srebrna Góra” realizowany jest w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021.

Skip to content